אודות התכנית

קפסולה נולדה מתוך הבנה, שטיפול משמעותי חייב להתייחס גם לקשרים בתוך מערכות המשפחה של המטופל. כפסיכולוגים המטפלים באנשים, עלינו להחזיק בהבנות הקשורות למערכות בהן הם נמצאים ואת ההשפעה של המערכות הזוגיות והמשפחתיות בהן כולנו חיים.  

 

מהמקום הזה הקמנו את קפסולה. תוכנית לימודים ייחודית, אשר נבנתה על ידי שלומית גילוני ברק וגלי שיין טל, פסיכולוגיות חינוכיות מומחיות ומטפלות משפחתיות וזוגיות מוסמכות. 

 

בתכנית זו נלמד להרחיב את ההתבוננות התוך אישית לבין אישית. נלמד להסתכל על הפרט מתוך ראיה מערכתית, משפחתית וזוגית ועל ההשפעות ההדדיות המתקיימות בין הפרטים למערכת המשפחתית והזוגית ובין המערכת המשפחתית, הזוגית והסביבה. 

 

התוכנית מתאימה לפסיכולוגים חינוכיים, התפתחותיים, שיקומיים, תעסוקתיים, קליניים ורפואיים מומחים או בשלבי סיום התמחות הפוגשים בעבודתם מבוגרים, זוגות, הורים וילדים לתהליך טיפולי, שמטרתו להשפיע ולעזור למטופל במערכות החיים.

 

תוכנית קפסולה נמצאת בתהליכי הכרה כתוכנית הכשרה מטעם החטיבה החינוכית בהסתדרות הפסיכולוגים בישראל (הפ"י). בתוכנית ילמדו מגוון הגישות התיאורטיות בטיפול משפחתי וזוגי בדגש על החיבור לידע הפסיכולוגי שנרכש לאורך שנים רבות של לימודים והתמחות בפסיכולוגיה. 

הלימודים יימשכו שנתיים ויכללו ידע תיאורטי ומעשי בעבודה עם זוגות ומשפחות. הלימודים יתבססו על הידע שהצטבר במהלך ההכשרה לפסיכולוגים בהתמחויות השונות, תוך התייחסות לכך שדרישות ההתמחות של הדיסיפלינות הנ"ל מחייבות התנסות בטיפול תחת הדרכה. 

צוות ההוראה בתוכנית מורכב ממובילי הטיפול המשפחתי והזוגי בארץ, בתחומי התמחות שונים תוך חיבור לנסיון הקליני של המרצים ושל הסטודנטים בתוכנית. השיעורים יכללו הרצאות, תרגולים וסימולציות כמו גם תיאורי מקרה וקטעים מצולמים מטיפולים. 

מרצי התכנית הינם בעלי ניסיון וידע רב בטיפול משפחתי וזוגי ומומחים בתחומם, המשלבים ידע תיאורטי נרחב לצד ניסיון קליני עשיר. 

התוכנית הינה ייחודית וחדשנית ומציעה מענה מלא לשילוב בין תיאוריה וקליניקה.

יוצרות התכנית

מרצי התכנית